Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Klinika Esthetic Zone – dr Jacek Kimel rozmawia z nami o holistycznym podejściu do wyglądu w dzisiejszych czasach

Częstochowska Klinika Esthetic Zone od lat świadczy kompleksowe usługi estetyczne. Jedną z jej najpopularniejszych ofert są licówki porcelanowe – jest to również temat, który budzi najwięcej pytań wśród pacjentów. W naszej rozmowie z doktorem Jackiem Kimelem, właścicielem kliniki, rozmawiamy o holistycznym podejściu do wyglądu w dzisiejszych czasach.

„Biznes&Gospodarka”: Panie doktorze, czym zajmuje się klinika Esthetic Zone?
Jacek Kimel: Klinika Esthetic Zone to miejsce, które stworzyliśmy z pasji do piękna. Łączymy tutaj najnowocześniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii oraz kosmetologii. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę lekarzy, kosmetologów i fizjoterapeutów. Jako jedyni w Częstochowie postawiliśmy na połączenie estetyki twarzy, zębów i ciała.
B&G: Czym jest stomatologia estetyczna?
JK: Wszystko, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić w stomatologii, staje się powoli nieaktualne na skutek niesamowitego postępu technologicznego. Dziś mamy możliwość spełniać nawet najbardziej nieosiągalne marzenia o pięknym, zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechu. Zadbane zęby poprawiają komfort życia i samoocenę pacjentów. Bezcenna jest radość z możliwości szerokiego, pełnego uśmiechu.
B&G: Czy pacjenci dalej boją się dentysty? Jakie najczęściej mają obawy?
JK: Większość z nas ma już na szczęście świadomość, że leczenie stomatologiczne może być całkowicie bezbolesne. Bardzo częstą obawą jest dojrzały wiek. Czy nie jestem za stary na takie rozwiązania? Odpowiadam: absolutnie każdy wiek jest dobry, by cieszyć się pięknym uśmiechem.
B&G: Jakie rozwiązania estetyczne w klinice Esthetic Zone rekomenduje pan pacjentom?
JK: Wśród rozwiązań protetycznych, które najtrafniej wpisują się w holistyczne ujęcie estetyki twarzy, są licówki porcelanowe.
B&G: Czym są licówki i jaką pełnią funkcję?
JK: Licówka to cienka porcelanowa płytka mocowana do licowej powierzchni zęba przy pomocy specjalnego kleju. Stosuje się ją w celu zmiany i uzyskania oczekiwanego koloru, kształtu i wielkości zęba, a w szczególnych sytuacjach korekty nieprawidłowości w ustawieniu zębów. W celu uzyskania perfekcyjnego efektu licówki stosuje się w tzw. odcinku estetycznym, obejmującym osiem lub dziesięć zębów.
B&G: Czy licówki są zdrowym rozwiązaniem?
JK: Są najmniej inwazyjnym dla zębów rozwiązaniem protetycznym, ograniczającym się do niewielkiej ingerencji w strukturę szkliwa zęba. To rewolucyjna metoda w stosunku do bardzo agresywnej techniki szlifowania zębów pod korony protetyczne.
B&G: Jaka jest trwałość licówek?
JK: Są bardzo trwałe i – dzięki specjalnym klejom obojętnym biologicznie – silnie zintegrowane z zębami. Całość tworzy monolit bliski pierwotnej doskonałości.
B&G: Czy wszyscy mogą skorzystać z tej metody estetycznej?
JK: Są pewne przeciwwskazania, ale o tym decydujemy na wizycie konsultacyjnej po zdiagnozowaniu problemu. Ponadto koszt tego najbardziej wyrafinowanego rozwiązania jest niebagatelny i skierowany niewątpliwie do osób ceniących sobie estetykę i zdrowy uśmiech nie mniej niż inne aspekty komfortu życia.
B&G: Czy jest duże zainteresowanie licówkami?
JK: W naszej praktyce wykonaliśmy ich w ostatniej dekadzie ok. półtora tysiąca. Jakim zainteresowaniem cieszą się gdzie indziej, niech świadczy fakt, jak postrzegamy większość rodzimych i znanych z mediów celebrytów. To w znakomitej większości „uśmiechy licówkowe”!
B&G: Dziękujemy za rozmowę.

OKAZJA DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW!
„Zapraszamy z tym wydaniem gazety do naszej kliniki. Będą czekały na Państwa niespodzianki!”
Jacek Kimel

Dla zespołu Esthetic Zone nie ma rzeczy niemożliwych!
Skontaktuj się z nami:
Klinika Esthetic Zone Stomatologia, ul. Wyzwolenia 9, tel. 606 548 829
oraz Klinika Esthetic Zone Medycyna Estetyczna, ul. Kilińskiego 9, tel. 505712315
www.esthetic-zone.info


Dodaj komentarz

*

code