Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Kino dzieci w OKFiluzja

Jeden z największych polskich festiwali filmów dla młodych widzów znowu dotrze także do Częstochowy. Festiwalowe seanse odbędą się w OKF ,,Iluzja” w kolejne dwa weekendy – 26 i 27 września oraz 3 i 4 października. W programie filmy aktorskie i animowane – urocze, ważne, pouczające.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, mający w tym roku już 7. edycję, skierowany jest do widzów od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Od początku przyświeca mu idea udostępniania młodej publiczności wartościowych filmów, wyróżniających się walorami edukacyjnymi, artystycznymi czy produkcyjnymi.

Festiwal ma już swoją widownię w ponad dwudziestu miastach w Polsce – dzięki Ośrodkowi Kultury Filmowej ,,Iluzja” także w Częstochowie. Pełny program, podzielony na sekcje, prezentowany jest w Warszawie i we Wrocławiu. Natomiast filmy najważniejszej z sekcji – czyli konkursu głównego – pokazywane są również w pozostałych festiwalowych miastach. To produkcje, które nie trafiły jeszcze do szerokiej dystrybucji. Najlepszy zawsze wybierany jest przez widzów z całej Polski. Dzięki festiwalowi na ekrany polskich kin trafiają wyselekcjonowane tytuły z branży kina dziecięcego – europejskie i międzynarodowe filmy aktorskie, animacje, dokumenty oraz seriale.

W kinie przy alei NMP 64 będzie można zobaczyć w sumie dziewięć pełnometrażowych filmów (aktorskich i animowanych) walczących o nagrody Kwiatu Paproci, przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność. Są wśród nich propozycje dla widzów od 4, 6 oraz 9 roku życia. Na ekranie pojawi się więc m.in. holendersko-belgijska produkcja ,,Binti” w reż. Frederike Migom – obsypana nagrodami poruszająca opowieść o 12-latce, która prowadzi vloga i marzy o sławie, ale… grozi jej deportacja do rodzinnego Konga, więc znajduje przypadkowe schronienie u pewnego chłopca i jego mamy, a potem pomaga mu nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi. W programie znalazł się też polski film ,,Tarapaty 2” w reż. Marty Karwowskiej – kiedy z muzeum w Poznaniu znika cenny obraz, dwie dziewczynki czeka szczególne śledztwo, bo o kradzież zostaje oskarżona ciotka jednej z nich. Młodsze dzieci będą mogły obejrzeć choćby szwedzką animację ,,Filonek Bezogonek” w reż. Christiana Rylteniusa o sympatycznym kociaku, który z wielkiego miasta pragnie wrócić do ukochanej właścicielki…

Pełny, szczegółowy program częstochowskiej odsłony Kina Dzieci na stronie https://www.okf.czest.pl/7-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-kino-dzieci

Więcej o całym tegorocznym festiwalu na stronie https://kinodzieci.pl/

Bilet na seans w ramach Festiwalu Kino Dzieci w OKF kosztuje 13 zł.

Dodaj komentarz

*

code