Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Kategoryczny zakaz noszenia przyłbic. Ministerstwo potwierdza

– W zakresie przyłbic, kominów, szalików nie będzie podejścia „miękkiego”, tzn. raczej będzie dość kategoryczny zakaz używania takich rzeczy do zasłaniania ust i nosa – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zakaz używania przyłbic czy szalików jest już niemal pewny.

Pytany podczas konferencji prasowej o możliwe wprowadzenie obostrzeń dotyczących używania konkretnego rodzaju maseczek Andrusiewicz potwierdził, że szykują się zmiany.

– W zakresie przyłbic, kominów, szalików nie będzie podejścia „miękkiego”, tzn. to raczej będzie dość kategoryczny zakaz używania takich rzeczy, z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać – powiedział rzecznik resortu zdrowia.

– Nowe przepisy to jest zapewne kwestia jutrzejszego dnia, kiedy to minister zdrowia Adam Niedzielski będzie ogłaszał nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemicznego – dodał Andrusiewicz.

W poniedziałek zmiany zapowiadał również szef KPRM Michał Dworczyk, który tłumaczył, że przyłbice czy szaliki są „gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności maseczka chirurgiczna czy FFP2 albo FFP3”.

– Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe – tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej – i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację – mówił szef KPRM.

Dodaj komentarz

*

code