Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Jak wybrać dobrą firmę zajmującą się fotowoltaiką?

W ostatnich latach na rynku pojawiła się duża liczba firm zajmujących się fotowoltaiką. Duży popyt na takie usługi spowodowany jest coraz większą świadomością ekologiczną Polaków oraz chęcią zmniejszenia opłat za energię elektryczną. Jak zatem w gąszczu ofert wybrać właściwą firmę? To wcale nie jest takie trudne – wystarczy wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę

Gwarancja i stabilność
Pierwszym istotnym elementem jest wielkość i stabilność firmy. Czas firm w walizce czy bagażniku samochodu pomału dobiega końca. Dlaczego? Argumentów za tym, że duży i istniejąca od lat na rynku fotowoltaicznym podmiot może więcej, jest kilka. Duża firma raczej nie zniknie szybko z rynku, a co za tym idzie może zapewnić i obsłużyć gwarancję zarówno na materiały, jak i na montaż. Przykładowo jedna z większych firm w regionie – Eco-Team – zapewnia 5-letnią gwarancję na usługi oraz 12–15 lat na panele fotowoltaiczne (w zależności od producenta). W dobie pandemii i problemów z dostępem do materiałów małe firmy mogą mieć także problem z dostępnością paneli i akcesoriów montażowych, podczas gdy dużych firm z wypracowanymi przez lata relacjami biznesowymi ten problem dotyka w mniejszym stopniu.
Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, to profesjonalne projektowanie i dobór urządzeń, a także obsługa programów dofinansowań. Zaplecze techniczne firmy ma tutaj ogromne znaczenie. W Eco-Team klient otrzymuje profesjonalne wsparcie: od momentu przeprowadzenia bezpłatnego audytu przez zaprojektowanie instalacji, wypełnienie w jego imieniu wniosków na dofinansowania (np. z programu „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”) przez montaż instalacji oraz serwis powykonawczy.
Klient na pierwszym miejscu
Większa świadomość klientów oraz coraz lepszy dostęp do informacji także weryfikuje rynek ofert fotowoltaicznych – obecnie klienci z jednej strony mają coraz większą świadomość ekologiczną i potrzebę nadążania za trendami na rynku, z drugiej strony internet daje dostęp do wiedzy. To sprawia, że w przeciwieństwie do sytuacji sprzed 10–15 lat mamy do czynienia z wyedukowanym, świadomym klientem, który nie kupi kota w worku i będzie kontrolował sytuację.
Dbanie o klienta może przejawiać się na różne sposoby – na przykład firma Eco-Team posiada swój własny showroom i reprezentatywną siedzibę umożliwiającą konstruktywne spotkanie z klientem, który na żywo może zobaczyć proponowane rozwiązania.
– Satysfakcja klienta jest dla nas kluczowa, a im bardziej będzie on świadomy oferowanych przez nas rozwiązań, tym bardziej będzie zadowolony z naszych usług. Obecnie rozwijamy naszą sieć sprzedaży i salonów, tak aby maksymalizować komfort obsługi klientów i aby klient mógł na nas liczyć w każdej sytuacji – mówi Jerzy Pałuszka, prezes Eco-Team.


Bezpieczeństwo na każdym etapie
Istotną kwestią jest także pochodzenie materiałów – produkty używane przez Eco-Team i duże firmy pochodzą od renomowanych dystrybutorów polskich i europejskich, z oficjalnej dystrybucji, co niestety nie zawsze jest standardem.
Nie bez znaczenia jest także duża baza instalatorów i serwisantów – kiedy funkcjonowanie firmy nie jest uzależniona od jednego czy kilku ludzi, może zapewnić ciągłość funkcjonowania. Nawet w sytuacjach losowych czy zdrowotnych wykluczających czasowo poszczególnych pracowników ważne jest, aby firma była w stanie zapewnić zastępczą ekipę montażową.
Ważnym, o ile nie najważniejszym argumentem jest także dbanie o normy bezpieczeństwa – duże firmy często o wiele większe znaczenie przywiązują do kwestii bezpieczeństwa – z jednej strony używają asekuracji, a z drugiej mają wiedzę, uprawnienia i doświadczenie, które sprawią, że instalacja zostanie prawidłowo podpięta i nie będzie generowała ryzyka pożaru.
Podsumowując – pomimo że rynek zdaje się oferować niemalże nieskończoną ilość firm zajmujących się montażem fotowoltaiki, w ramach podejmowania decyzji o tym, którą z nich wybrać, warto się przygotować i wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W końcu dla większości z nas nie jest to mała inwestycja, a instalacja fotowoltaiczna powinna służyć nam przez lata.

Dodaj komentarz

*

code