Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Ile benzyny kupi za pensję mieszkaniec naszego regionu?

Poza ceną na możliwość zakupu wpływają też posiadane środki. Sprawdzono, ile benzyny da się kupić za średnie zarobki w różnych miastach. Częstochowa znalazła się na 46. miejscu tego zestawienia

W Częstochowie średnie zarobki to 3947 zł netto miesięcznie. To 46. miejsce w sporządzonym do celów porównawczych zestawieniu miast. To pozwala na zakup za jedną średnią wypłatę 587 l benzyny, 556 l oleju napędowego albo 1253 l gazu LPG. Nie są to wyniki szczególnie dobre w skali województwa.
O 142 l więcej benzyny kupi za średnie zarobki mieszkaniec Gliwic. O 165 litrów więcej kupi katowiczanin. Aż 374 litrów benzyny kupi się za średnią wypłatę w Jastrzębiu-Zdroju. W tym porównaniu nie wypadamy więc zbyt dobrze. Spośród miast na prawach powiatu najsłabiej wypadające Świętochłowice mają średnie wypłaty pozwalające na zakup mniejszej ilości paliwa niż w przypadku Częstochowy.
Pozycję Częstochowy pokazuje też porównanie zresztą kraju. Najniżej w rankingu znalazł się Grudziądz. Mieszkańcy Częstochowy za średnią wypłatę zatankują więcej benzyny niż mieszkańcy Grudziądza, ale… więcej tylko o 67 litrów. Dalej więc częstochowianom do sytuacji mieszkańców miast centrum śląskiej aglomeracji niż do najsłabszych w rankingu.
Małym pocieszeniem może być to, że nieco mniej niż na terenie aglomeracji śląskiej płaci się za to w Częstochowie za OC. W I półroczu 2022 roku za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w tym mieście kierowcy płacili 474 zł. W stolicy województwa śląskiego średnia składka OC wynosiła natomiast o 46 zł więcej. Cena polis nie jest jednak powiązana z zarobkami. Liczy się natomiast statystyka wypadków w regionie, która wpływa na ocenę ryzyka szkody.
Pełny ranking z dodatkowymi informacjami znajduje się na stronie rankomat.pl, dokąd odsyłamy zainteresowanych. (jar)

Dodaj komentarz

*

code