Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

HOTEL TWORZĄ LUDZIE. Bez nich to tylko budynek

Fot: Katarzyna Dębińska, Dyrektor Generalny Arche Hotel Częstochowa

„Biznes&Gospodarka”: Arche Hotel pojawił się na noclegowej mapie Częstochowy w 2017 roku. Jest to niezaprzeczalnie najsilniejsza marka hotelowa w naszym mieście. Co złożyło się na ten sukces?
Katarzyna Dębińska: Nie jest tajemnicą, że hotel jest bardzo dobrze usytuowany: blisko centrum miasta, a jednak w spokojnej, cichej okolicy domów jednorodzinnych. Nie możemy również zapomnieć o niedużej odległości, która dzieli nas od Klasztoru na Jasnej Górze, co stanowi ogromny atut w przypadku pobytów turystycznych i pielgrzymkowych. Sama infrastruktura hotelu pozwala nam na szeroki wachlarz działań: organizację szkoleń, kongresów, konferencji, przyjęć okolicznościowych, wesel, pobytów służbowych itp. To na pewno największe zalety Arche, ale tak naprawdę to tylko cechy hotelu jako budynku. Nasz hotel tworzą ludzie, którzy w nim pracują. Zespół, który każdego dnia swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem kreuje niepowtarzalny klimat tego miejsca. Nie mam wątpliwości, że to właśnie oni stoją za jego sukcesem.
B&G: Nie mogę w takim razie nie zapytać: kim są ludzie, którzy tworzą ten zespół?
KD: Zgrany, stały zespół to solidna podstawa, na której można budować i planować rozwój hotelu. Mój zespół tworzą silne osobowości – oryginalne, autentyczne, takie, które wzajemnie się uzupełniają, korygują i inspirują. Taka kadra wspiera się w trudnych momentach i wspólnie cieszy się z sukcesów. To pozwala czerpać energię do ciągłej pracy na wysokich obrotach. Jestem pewna, że również goście hotelowi to widzą: nie tylko uprzejmość, profesjonalizm czy kulturę osobistą, ale również naturalność i szczerość naszych pracowników. Należy pamiętać, że ludzie ufają ludziom, a nie fi rmom.
B&G: Robi pani ważenie bardzo spokojnej i opanowanej osoby. Czy zarządzanie takim zespołem jest łatwe, czy również zdarzają się nerwowe momenty?
KD: „Spokojna” to chyba ostanie słowo, jakie usłyszałabym na swój temat od moich pracowników. Ja raczej nie narzekam na brak energii, a oni czasem narzekają, że nie mogą za mną nadążyć (śmiech). Nasza codzienność nie jest jednak hotelową utopią. Jeśli mamy odwagę pracować z zespołem zbudowanym z silnych osobowości, to musimy brać poprawkę na to, że mogą pojawić się jakieś tarcia. Tak już jest. Jeżeli jednak nasze relacje oparte są na wzajemnym szacunku, to zawsze można dojść do porozumienia i wypracować rozsądne rozwiązanie. Duże zaufanie, którym darze swój zespół, powoduje, że każdy z jego członków czuje jeszcze większą odpowiedzialność za swoje obowiązki i maksymalnie się angażuje. Wszystko opiera się na zaufaniu i wzajemnym szacunku.
B&G: W czasie pandemii COVID- 19 zapewne nie było łatwo. Jak poradziła pani sobie w tak bezprecedensowej sytuacji?
KD: Lockdown był bardzo trudnym momentem dla każdego hotelarza. Ja nie byłam wyjątkiem. W tej niecodziennej sytuacji najważniejsze było dla mnie utrzymanie miejsc pracy. To była prawdziwa walka o pracowników. Udało się utrzymać zdecydowaną większość naszej załogi. Tylko dzięki temu po ponownym otwarciu hoteli mogliśmy wznowić pracę Arche na tym samym poziomie z dnia na dzień i generować przychody porównywalne z tymi sprzed pandemii. To było największe wyzwanie w tym trudnym czasie, na który przecież nikt nie był przygotowany. Mam nadzieję, że ten etap mamy już za sobą.

Arche Hotel Częstochowa należy do prężnie rozwijającej się polskiej sieci hotelowej Arche Hotele, która oferuje zakup pokoi hotelowych w systemie condo.
Aktualnie w portfolio sieci Arche znajduje się 17 hoteli zlokalizowanych w różnych zakątkach Polski, w tym zrewitalizowane hotele historyczne (Pałac i Folwark Łochów, Zamek Janek Podlaski, Cukrownia Żnin, Arche Koszary w Górze Kalwarii, Hotel Tobaco w Łodzi) i hotele miejskie (Warszawa, Wrocław, Łódź, Lublin, Siedlce, Piła, Częstochowa). Już wkrótce do kolekcji dołączą kolejne obiekty, takie jak: Fabryka Samolotów w Mielnie, Klasztor we Wrocławiu, Dwór Uphagen w Gdańsku, Arche Hotel Nałęczów.

Dodaj komentarz

*

code