Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Fizjopasja – miejsce, które leczy

Rozmawiamy z Moniką Borczuch, właścicielką Centrum „Fizjopasja” w Częstochowie

B&G: Fizjopasję tworzą wspaniali, ale przede wszystkim doświadczeni ludzie.
Monika Borczuch: Jestem dumna, że udało mi się stworzyć zespół złożony ze świetnych fizjoterapeutów z dużym doświadczeniem oraz empatią wobec ludzi. Nasz zespół nieustannie się szkoli i rozwija swoje umiejętności, aby skutecznie i z troską pomagać wszystkim pacjentom. Każdy z nas ma swoją indywidualnie wypracowaną metodę pracy. Dzięki temu jesteśmy zdolni podjąć działania w absolutnie każdym obszarze fizjoterapii. Jako zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów mamy jeden nadrzędny cel – pragniemy, aby nasze centrum było miejscem otwartym dla ludzi, w którym każdy pacjent czuje się jak w domu i gdzie powrót do formy i zdrowia stawiany jest na pierwszym miejscu.

B&G: Dysponujecie też państwo bardzo dobrym sprzętem pomagającym zwalczyć dysfunkcje fizyczne.
M.B.: Jeśli chodzi o sprzęt do fizykoterapii, to dysponujemy bardzo nowoczesną i innowacyjną aparaturą. Należą do niej: fala uderzeniowa Rosetta ESWT, laser z aplikatorem skanującym, aparat do elektroterapii i ultradźwięków, ale najważniejszym i najbardziej nowatorskim sprzętem jest Game Ready. Jest to aparat do miejscowej krioterapii, stworzony w technologii kosmicznych skafandrów NASA. Zapewnia terapię przerywanych ucisków pneumatycznych z jednoczesnym dostarczeniem terapii chłodzenia uszkodzonego, kontuzjowanego miejsca. Game Ready został stworzony w oparciu o badania naukowe nad kontrolowaniem ciśnienia i temperatury w elastycznym materiale oraz badania lekarzy sportowych na temat kontuzji występujących w sporcie. Produkt ten pozwala ludziom, w dużej mierze sportowcom, szybko powrócić do zdrowia po urazie lub operacji. Przyspiesza okres regeneracji komórek układu mięśniowego i szkieletowego, przez co skraca czas rehabilitacji i odnowy biologicznej. Jako ciekawostkę powiem, że używa go piłkarz Messi (uśmiech).
B&G: Czyli w państwa centrum swoje urazy mogą również leczyć sportowcy.
M.B.: Oczywiście! Drugi ważny aparat to DOCTOR TECAR. W tej terapii wykorzystujemy falę radiową wysokiej częstotliwości; jest to nowatorska metoda, która początkowo stosowana była tylko przez wysokiej klasy sportowców, takich jak Ronaldo czy piłkarze AC Milan i FC Barcelona. Ostatnio ukazał się też w prasie artykuł z udziałem Marii Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijskiej w rzucie oszczepem, która opowiada o terapii TECAR i o tym, że zawdzięcza jej medal olimpijski. Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry. Efekty terapii, czyli zmniejszenie bólu i opuchlizny, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dlatego też ta metoda jest tak popularna wśród sportowców. Pozwala bowiem na szybki powrót do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach.

B&G: Wspomniała pani o swoim zespole i wspaniałej pracy, jaką wykonuje. Oprócz bardzo dobrego sprzętu to ludzie są jednak najważniejsi.
M.B.: Tak, bez dobrego zespołu niemożliwe byłoby wykonywanie tych wszystkich zabiegów, które pomagają wielu osobom odzyskać sprawność. Jeśli chodzi o rehabilitację manualną, czyli pracę rękami, które leczą, to naszym największym atutem jest indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Specjalizujemy się w rehabilitacji sportowej, ortopedycznej i neurologicznej, chociaż większy nacisk stawiamy na rehabilitację ortopedyczną pacjentów pooperacyjnych i po urazach, ze zwyrodnieniami stawów, rwą kulszową, bólami i zwyrodnieniami kręgosłupa. Z neurologii zajmujemy się nerwobólami i porażeniami nerwu twarzowego. Jedną z terapii – którą wykonujemy jako nieliczni – to rehabilitacja stomatologiczna, inaczej rehabilitacja stawów żuchwowo-skroniowych. Obecnie około 50 procent naszego społeczeństwa zmaga się z patologią stawu żuchwowo-skroniowego. Istotnym elementem naszej oferty jest także terapia cranio-sacralna (czaszkowo-krzyżowa). Jest to metoda osteopatyczna, która zyskała akredytację Światowej Organizacji Zdrowia i jest stosowana przez przeszkolonych terapeutów na całym świecie. Ponieważ jej oddziaływanie na organizm ludzki jest wszechstronne, może być stosowana u pacjentów z różnorodnymi problemami i dolegliwościami, takimi jak zaburzenia snu i koncentracji, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, lęki, nerwice czy depresje. Ponadto w gabinecie SPA oferujemy masaże relaksacyjne, peelingi całego ciała, liftingujący masaż twarzy Kobido czy tajski masaż stóp.

B&G: W swojej ofercie macie państwo również leczenie blizn.
M.B.: Tak, zajmujemy się także terapią blizn. Blizny mogą negatywnie wpływać na jakość życia, mogą powodować ból, swędzenie, ale mogą także ograniczać funkcjonowanie, wywołując przykurcze. Nie wspominając już o estetyce. Przy terapii blizn wykorzystujemy manualną mobilizację blizny oraz techniki narzędziowe – pinoterapię, terapię IASTM, bańki silikonowe, suche igłowanie czy kinesiotaping.

B&G: Sprawdza się przysłowie „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Pani córka idzie w pani ślady (uśmiech).
M.B.: To prawda (uśmiech). Moja córka Natalia bardzo mi pomaga w działalności. Całe wakacje i wolne chwile spędza w centrum. Natalia interesuje się bardzo rehabilitacją, a jej marzeniem jest zostać ortopedą traumatologiem. Pomaga u nas na zasadzie wolontariatu.
B&G: Dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

*

code