Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Filharmonia zaprasza na „Koncert wiedeński”!

KONCERT. Filharmonia Częstochowska zaprasza na spektakl pt. „Koncert wiedeński”, który odbędzie się 11 września. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa w Polsce. Sukces spektaklu sprawił, że jest to obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych formacji inspirujących się tym wydarzeniem, o czym świadczą pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. W Częstochowie wystąpi niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

– Podczas spektaklu wystąpią dla państwa obdarzeni wspaniałymi głosami fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie – zachęca Filharmonia Częstochowska. – Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wzruszają i bawią publiczność od wielu lat, za każdym razem przyjmowani są owacjami na stojąco!
Tradycją stał się już coroczny spektakl pt. „Koncert wiedeński” w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Króla Walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Arię Barinkaya – Wielka sława to żart”, fuet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.
– Mamy za sobą tysiące zagranych spektakli, a nasze niepowtarzalne wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów. Tego nie można przegapić! – zachęcają artyści Filharmonii Częstochowskiej.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. (red.)

Bilety: 85/95 zł, kasa filharmonii (ul. Wilsona 16), tel. 795 451 438, 34 324 62 48,
Grupy (powyżej 10 osób): tel. 515 985 232
Online:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/58438/Cz%C4%99stochowa/Koncert+Wiede%C5%84ski/

Dodaj komentarz

*

code