Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Ekologiczne rozwiązanie prosto z politechniki

Naukowcy Politechniki Częstochowskiej zaproponowali przełomowe dla przemysłu i ekologii rozwiązanie, które ma pomóc w zagospodarowaniu odpadów z tworzyw sztucznych.

Zastosowanie lekkiego kruszywa kompozytowego CLA i ultralekkiego kruszywa ultrakompozytowego UCLA to pomysł naukowców Politechniki Częstochowskiej na zagospodarowanie milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych, które rocznie są produkowane na całym świecie.

Innowacyjne kruszywa powstają z materiałów odpadowych i mogą zastąpić część tych naturalnych stosowanych w budownictwie.
Surowce powstają w 100% z odpadów, czyli ubocznych produktów spalania oraz odpadów z pokonsumpcyjnych tworzyw sztucznych. W specjalnym procesie termicznym następuje połączenie tych dwóch substratów i uformowanie kruszywa o prawie kulistym kształcie i założonej granulacji. Tworzywo takie może zostać wykorzystane do produkcji betonu, wyrobów betonowych czy też popularnych suchych mieszanek stosowanych w budownictwie.

Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej oraz twórcy rozwiązania zapraszają potencjalnych inwestorów do kontaktu.

Dodaj komentarz

*

code