Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Dzień Kina Artystycznego w OKF

Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” włączył się w obchody 6. Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. 14 listopada zaprasza na filmy i warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy przedpremierowe.

Międzynarodowa Konfederacja Kin Artystycznych) od kilku lat organizuje Europejski Dzień Kina Artystycznego. Szósta już edycja odbędzie się 14 listopada 2021 roku. Do świętowania różnorodności kinematografii europejskiej przyłączyło się ponad tysiąc kin, w tym częstochowska Iluzja.

Europejski Dzień Kina Artystycznego zwraca uwagę zarówno na film jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce, czyli kino. Święto dotyczy zarówno filmu jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy. Zatem EDKA to nie tylko wyjątkowe propozycje programowe – bo takie królują u nas nieustannie – ale także doskonała okazja do tego, by przypomnieć widzom, czym tak naprawdę są kina studyjne, te unikatowe miejsca, które tworzą wokół siebie małe społeczności, w których ważne są wspólne emocje.

Kino Studyjne OKF ILUZJA
PROGRAM:
·10:00 Basia 2 / bilet 10 zł
·11:00 Basia 3 / bilet 10 zł
·12:00 „Gwiezdne warsztaty plastyczne” dla dzieci / bilet 5 zł
·14:00 Wszystko zostaje w rodzinie (przedpremiera) / bilet 13 zł
·16:00 Truflarze (przedpremiera) / bilet 13 zł
·17:45 Gorączka (przedpremiera) / bilet 13 zł
·20:30 Trzy piętra (przedpremiera) / bilet 13 zł

BASIA 2, BASIA 3 animacje b.o, dubbing / bilet 10 zł
Polska 2018-19, ok.45 min., reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz
Adaptacja książek z kultowej już serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi.

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 4+ / bilet 5 zł / ograniczona liczba miejsc

WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE przedpremiera / bilet 13 zł
Włochy 2021, 100 min., reż. Daniele Luchetti
wyk.: Luigi Lo Cascio, Alba Rohrwacher, Laura Morante, Silvio Orlando
Uczuciowy thriller, opowieść o lojalności i niewierności, urazie i wstydzie. Neapol, wczesne lata 80. Małżeństwo Vandy i Alda przeżywa kryzys, gdy ten zakochuje się w młodej Lidii. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami, w atmosferze krzywdy i urazy. Teraz, trzydzieści lat później Aldo i Vanda nadal są małżeństwem. Co się w tym czasie wydarzyło?

TRUFLARZE dokument przedpremiera / bilet 13 zł
Grecja/Usa/Wlochy 2020, 84 min., reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw
Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

GORĄCZKA przedpremiera / bilet 13 zł
Francja/Niemcy/Rosja/Szwajcaria 2021, 145 min., reż. Kiriłł Sieriebrennikow
wyk.: Semyon Serzin, Vlad Semiletkov, Chulpan Khamatova, Yulia Peresild
Znany z „Lata” Kiriłł Sieriebriennikow powraca z adaptacją nagradzanej książki Aleksieja Salnikowa o dysfunkcyjnej rodzinie, której członkowie utknęli razem wskutek pandemii tajemniczego wirusa. Fascynujące spojrzenie na post-sowiecką Rosję oczami jednego z najbardziej wyrazistych reżyserów współczesnego kina. To zbiór impresji, podróż przez fantazje, sny, tłumione potrzeby, wspomnienia i tajemnice, opowieść o byciu blisko i daleko w rodzinie.

TRZY PIĘTRA przedpremiera / bilet 13 zł
Włochy/ Francja 2021, 119 min., reż. Nanni Moretti,
wyk.: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher, Adriano Giannini
Oparty na bestsellerowej powieści izraelskiego pisarza Eshkola Nevo dramat o burzliwych losach trzech rodzin, które mieszkają w jednej kamienicy w centrum Rzymu.
Moretti przeplata trzy historie – jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości.

Dodaj komentarz

*

code