Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Dworzec PKP bardzo się zmieni

Zbliża się przebudowa dworca Częstochowa Główna. PKP podpisała już umowy na opracowanie dokumentacji projektowej. Planowo obiekt ma zostać oddany do użytkowania na koniec roku 2023.

Nowy dworzec Częstochowa Główna zaprojektuje konsorcjum firm, w którym liderem jest pracownia Toprojekt Marek Wawrzyniak z Rybnika, a pracowniami wspierającymi And Studio z Paryża i Studio Antonini z Paryża. – Podpisanie umów na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego dworca Częstochowa Główna to ważny krok w procesie inwestycyjnym. Jestem przekonany, że dzięki pracom projektowym koncepcja, którą zobaczyliśmy po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego, nabierze realnych kształtów. Naszym głównym celem jest poprawa jakości obsługi wszystkich grup podróżnych oraz uzyskanie spójnej i przyjaznej użytkownikom przestrzeni dworcowej – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A. Istotnym elementem całego założenia jest zaprojektowanie centrum przesiadkowego dla autobusów podmiejskich i dalekobieżnych. Ma to podnieść komfort podróżowania. – Przebudowa dworca Częstochowa Główna poprawi jakość obsługi wszystkich grup pasażerów. Ze wsparciem środków krajowych oraz funduszy europejskich powstanie spójny architektonicznie, nowoczesny i dostępny obiekt, przystosowany do potrzeb wszystkich pasażerów – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Zgodnie z koncepcją przedstawioną przez zwycięskie pracownie w konkursie architektonicznym, nowy dworzec Częstochowa Główna będzie zrealizowany w formie prostego i eleganckiego pasażu handlowego nad torami opartego od stron zachodniej i wschodniej na przeszklonych prostopadłościanach kryjących nowoczesne centrum obsługi pasażerów. (red.)

Dodaj komentarz

*

code