Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Dwór w Żytnie – gdzie luksus miesza się z historią

Jest takie miejsce położone w malowniczej krainie między Wartą a Pilicą, na styku dwóch województw, łódzkiego i śląskiego, zaledwie 45 km od Częstochowy. To Dwór w Żytnie – obiekt o unikatowej architekturze i wspaniałej historii, który został odrestaurowany w 2020 roku przez jego nowych właścicieli – niezwykłych miłośników historii i sztuki. To doskonała propozycja nie tylko na rodzinne spotkanie, ale na konferencję, szkolenie lub firmowy event.
Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Każdy detal tworzy harmonię, każdy przedmiot przywołuje historię i budzi poczucie wszechogarniającego luksusu. Można się w nim zatopić podczas niedzielnego obiadu w restauracji serwującej tradycyjne dworskie potrawy, organizacji rodzinnej lub biznesowej imprezy w sali bankietowej lub komfortowego wypoczynku w gustownych pokojach.

Tradycja i historia
Zbudowany w 1819 r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX. Obiekt był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Odwiedzali go członkowie licznej rodziny, przyjaciele i tacy goście jak Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski czy rodzina generała Andersa. Odbudowany i odrestaurowany w 2020 roku obiekt, z przynależącym do niego 4-hektarowym kompleksem parkowym, został zaaranżowany na butikową przestrzeń konferencyjno-bankietowo-noclegową, gwarantującą serwis i komfort. Zabytkowy zespół dworsko-parkowy to miejsce stworzone do biznesowych i rodzinnych spotkań, weselnych przyjęć czy wypoczynku wśród spokoju i zieleni. Niesamowity czar tego miejsca oraz jego historia w połączeniu z wyśmienitą kuchnią stanowić będą idealną oprawę każdej uroczystości.
Historyczna pasja właścicieli, którą obdarzają oni to miejsce, przejawia się nie tylko w dbałości o zachowanie jak największej części Dworu, ale również kompleksu parkowego, w którym w latach 1860-1874, w jego wschodniej części, wybudowano kościół parafialny.

Dla koneserów dobrej kuchni i miłośników relaksu
Na terenie obiektu działa restauracja, w której można zjeść potrawy przygotowane na bazie lokalnych produktów.
– Do serc naszych klientów trafiamy nie tylko wystrojem i serwisem, ale przede wszystkim przez żołądek, czyli dzięki kuchni. Nasze dania przygotowane są smacznie, świeżo i przy zastosowaniu produktów najwyżej jakości, które daje nam okolica, nierzadko pochodzą one z własnego warzywnika – mówi szef kuchni.
Miłośnikom pysznej kawy obiekt oddaje do dyspozycji urokliwe i klimatyczne wnętrze kawiarni, połączonej z biblioteką. To miejsce relaksu, gdzie w wygodnym fotelu można poczytać książkę, ale przed wszystkim przestrzeń, gdzie można delektować się świeżo paloną kawą, wykwintną mieszanką herbat czy też pysznym deserem. W kawiarni można również degustować wyselekcjonowane alkohole, wina z przeróżnych zakątków świata. Dla gości, którzy lubią wypoczywać na łonie natury, przygotowano taras, na którym można wygodnie usiąść i podziwiać park.

Przyjechać, zobaczyć, wrócić
Dwór w Żytnie zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów. Otulony jest przepięknym zabytkowym parkiem, pośród malowniczych kompleksów leśnych oraz rozległych pól i łąk. A wokół cisza. To nowe miejsce na mapie spotkań, którego nie można pominąć.

telefon 42 299 66 20 / eventy 504-421-598 / eventy@dworwzytnie.pl / recepcja@dworwzytnie.pl /
www.dworwzytnie.pl / / Jesteśmy otwarci od pn-nd od 12:00-21:00.

Dodaj komentarz

*

code