Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Dodatkowy sprzęt dla służby zdrowia

ZDROWIE. W połowie września starostwo powiatowe i kłobucki ZOZ podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji w postaci doposażenia powiatowej służby zdrowia w sprzęt niezbędny do walki z COVID-19

Jak informuje starostwo, środki na wydatki inwestycyjne pochodzą z budżetów samorządu województwa i samorządu powiatu i są przeznaczone na walkę z koronawirusem w ramach solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu w zakresie ochrony zdrowia. Środków tych jest niemało, bo na doposażenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku w sprzęt będzie do dyspozycji 795,5 tysiąca złotych.
Wiadomo już też, jakie zakupy zostaną dokonane za te pieniądze. Będzie to więc kupno ambulansu sanitarnego typu C wraz z kompletną zabudową medyczną oraz noszami. Typ C oznacza z zasady najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu, czyli taki, w którym możliwy jest transport i podtrzymywanie życia pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Będzie też zakup łóżek OIOM, czyli nadających się dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej, będzie też zakup przenośnych respiratorów szpitalnych. Ponadto przewiduje się zakup centrali do monitorowania oraz kardiomonitorów i kardiomonitor przenośny. (jar)

Dodaj komentarz

*

code