Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Dobrze jest powrócić na scenę”

KULTURA. 3 grudnia w Nowohuckim Centrum Kultury chór, balet i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpiły z koncertem „Pieśń o Ojczyźnie”. Koncert bez udziału publiczności został zarejestrowany przez kamery Telewizji Trwam; wydarzenie uświetniło obchody 29. rocznicy powstania Radio Maryja

To nie pierwszy raz, kiedy artyści „Śląska” są główną atrakcją artystyczną tych uroczystości. Podobnie było w latach ubiegłych, kiedy grudniowe koncerty w Toruniu przyciągały liczną widownię zarówno na żywo, jak i przed telewizory TV Trwam. Tym razem, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, program „Pieśń o Ojczyźnie” został zarejestrowany w Nowohuckim Centrum Kultury bez udziału publiczności, a jego emisja w TV Trwam i na antenie Radia Maryja rozpoczęła rocznicowe obchody powstania katolickiej rozgłośni.
– Cieszymy się, że możemy brać udział w uroczystościach, podczas których tak liczna widownia ma okazję zobaczyć zespół „Śląsk”. To dla nas wielka radość, że możemy okrasić to wydarzenie swoim repertuarem: tańcem, śpiewem i muzyką – mówił podczas nagrań koncertu dyrektor zespołu Zbigniew Cierniak.
Dla artystów zespołu „Śląsk” była to niezwykle cenna okazja, aby w tym trudnym dla kultury okresie móc ponownie wejść na scenę. Pracując indywidualnie oraz ćwicząc w grupach podczas prób, każdy z nich pragnie, aby efektem artystycznej pracy dzielić się z publicznością. Z konieczności nie jest to bezpośredni kontakt, ale warto docenić możliwości, jakie daje przekaz telewizyjny czy internetowy. W programie znalazły się najpiękniejsze tańce ludowe i narodowe, pieśni patriotyczne, piosenki żołnierskie, z okresu powstań śląskich i powstania warszawskiego oraz repertuar sakralny. (as)

Dodaj komentarz

*

code