Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Czynności wyjaśniające” w OPK

Wypadek, dramat, ucieczka z miejsca zdarzenia – tym otwiera się jeszcze ciepła, bo wydana miesiąc temu, powieść Sebastiana Bachniaka. Autor zdecydowanie ma – nomen omen – legitymację na tworzenie podobnych historii, bo na co dzień pracuje w… jednym z częstochowskich komisariatów. O swoim pisaniu opowie w Ośrodku Promocji Kultury 9 lipca o godz. 19.00.

Dramatyczne zdarzenie otwierające powieść ma rozwiązać technik kryminalistyki, Szymon Hołysz, powracający do służby po wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim. Szybko okazuje się, że policjant nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom nowego przełożonego. Wzbierające w nim negatywne emocje przenosi na grunt rodziny. Opieka nad dwojgiem małych dzieci zaczyna go przerastać. Co więcej – staje się sędzią we własnej sprawie.

Mamy więc przed sobą trudne śledztwo, policjanta na życiowym zakręcie i kobietę, która chce mu pomóc. Czy przypadkowe spotkanie z Olgą, atrakcyjną wokalistką, pozwoli mu odbić się od dna, czy też pogrąży go w jeszcze większym chaosie? Czy Hołysz uwierzy w bezinteresowność kobiety w momencie, gdy przestał już ufać samemu sobie? Jak znaleźć sprawcę, gdy wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu? Rozwiązanie tej zagadki pozwoli jednak podkomisarzowi odkryć prawdę o swoim życiu.

Sebastian Bachniak – z wykształcenia pedagog – to sierżant sztabowy, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie II Policji w Częstochowie. Jak sam o sobie pisze: przede wszystkim mąż blogerki, Eweliny Bachniak (@inia.recenzuje) i tata dwojga urwisów. W domowym zaciszu grywa w planszówki i zasłuchuje się w żeglarskich piosenkach. Jako częstochowianin uwielbia dźwięk sędziowskiego gwizdka i ryk żużlowych maszyn, ale też ciszę i spokój przemierzanych rowerem nadwarciańskich lasów. „Czynności wyjaśniające” to jego debiut powieściowy. Książka miała premierę 9 czerwca tego roku, wydało ją Wydawnictwo Lira, a fragment można przeczytać na stronie wydawcy.

Spotkanie z autorem odbędzie się 9 lipca w Ośrodku Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego 1. Początek o godz. 19.00.

Obowiązują ograniczenia sanitarne – goście OPK są zobowiązani do ich przestrzegania. Przede wszystkim należy zasłaniać usta i nos, zdezynfekować dłonie oraz zachować bezpieczny dystans. W instytucji obowiązuje także limit osób, mogących przebywać w środku w tym samym czasie.

Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie OPK – ,,Wytyczne dla odwiedzających”, pod linkiem https://gaudemater.pl/wytyczne/

na zdjęciu: Sebastian Bachniak (z archiwum autora)

Dodaj komentarz

*

code