Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Częstochowscy instrumentaliści zagrają w Niegowej

W najbliższą niedzielę, 17 lipca, sceną Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego będzie Gmina Niegowa – zagra tam ,,Huberman Flute Trio”, złożone z muzyków Filharmonii Częstochowskiej.

Pierwotnie ten koncert był zaplanowany w Bobolicach, ale melomanki i melomani z Częstochowy i regionu nie mają powodów do niepokoju – występ się odbędzie, tyle że w zabytkowym Kościele św. Mikołaja w Niegowej. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Brak własnego transportu nie powinien być kłopotem – Regionalny Ośrodek Kultury proponuje transport w cenie 32 zł (cena obejmuje dojazd na miejsce koncertu i z powrotem oraz ubezpieczenie). Zainteresowani mogą kontaktować się z Regionalnym Ośrodkiem Kultury pod nr tel. 34 324 94 81

W Niegowej wystąpi ,,Huberman Flute Trio” w składzie: Anna Zmarzły – flet, Tomasz Kulisiewicz – skrzypce oraz Adam Klocek – wiolonczela i prowadzenie koncertu. Zabrzmi muzyka Carla Philippa Emanuela Bacha, Jana Sebastiana Bacha oraz Josepha Haydna.

Wieś Niegowa leży pośród wzgórz Jury Krakowsko-Wieluńskiej, kilkanaście kilometrów na północny-wschód od Myszkowa, przy drodze z Żarek do Lelowa. Położony na wzgórzu Kościół św. Mikołaja jest najstarszy w okolicy – kamienny, jednonawowy, z bryłą o cechach romańskich i gotyckich, z barokowym i rokokowym wyposażeniem. Pochodzi prawdopodobnie z początku XIV w. Od frontu stoi wieża w formie potężnej baszty. Za prezbiterium od zewnątrz mieści się zabytkowy ogrójec, w kościele zaś są trzy ołtarze – główny z obrazem Matki Bożej i św. Mikołaja oraz boczne – św. Antoniego i Matki Bożej.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny 2022 potrwa do końca wakacji.

Dodaj komentarz

*

code