Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Cudowna Terapia” w teatrze

Po złagodzeniu części obostrzeń (m.in. dla branży kulturalnej), Teatr im. Adama Mickiewicza rozpoczął pracę nad kolejnymi spektaklami. Już w najbliższą sobotę odbędzie się premiera „Cudownej Terapii” w reżyserii Tomasza Mana.

W związku z łagodzeniem części ograniczeń, od 12 lutego kina i teatry, filharmonie i opery będą mogły wznowić działalność (do 50% obłożenia miejsc). Częstochowski teatr już dzień później zaprezentuje pierwszą w tym roku premierę, tym razem spektaklu autorstwa austriackiego pisarza Daniela Glattauera (przekład – Piotr Szalsza). Reżyserem widowiska jest Tomasz Man, a na scenie wystąpią: Teresa Dzielska, Adam Hutyra i Marek Ślosarski.

Joanna i Valentin wybrali się na terapię małżeńską. Zgodni są tylko co do jednego – że zamierzają się rozstać, a zgrany zespół stanowią jedynie podczas kłótni.

Terapeuta diagnozuje u nich tak ostry stan napięcia, że sięga po specjalną metodę: cudowną terapię. Muszą sobie wyobrazić cud, że nagle wszystko jest między nimi w porządku. Efekt jest odwrotny – fikcyjne wyobrażenie szczęścia uwypukla tylko obecną między nimi pustkę. Oboje jeszcze mocniej się zacietrzewiają. Również gra w zamianę ról nie przynosi skutku, a staje się idealną okazją, by przedstawić partnera jako potwora i go przedrzeźniać. Joanna i Valentin wydają się naprawdę beznadziejnym przypadkiem, aż terapeucie kończą się ćwiczenia i zarządza przerwę… Gdy sesja zostaje wznowiona, psycholog po odbytej rozmowie telefonicznej wydaje się zupełnie roztrzęsiony. Nie jest w stanie prowadzić dalej terapii, aż w końcu zdziwieni małżonkowie przystępują do kontrnatarcia. Teraz to oni zaczynają zadawać pytania…

Więcej informacji o spektaklu oraz innych propozycjach Teatru im. Adama Mickiewicza na stronie: www.teatr-mickiewicza.pl

Źródło informacji: Teatr im. Adama Mickiewicza

Dodaj komentarz

*

code