Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Basen w Żarkach jest nową atrakcją na Jurze

Żarki w pow. myszkowskim w tym sezonie mają strzeżone kąpielisko letnie. To nowoczesny basen w Żarkach. W ostatnich latach nie było w powiecie myszkowskim strzeżonego letniego kąpieliska. Gmina Żarki przygotowała kolejną atrakcję turystyczną na Jurze.

Niecka basenu przypomina w formie wannę z betonu pogrążoną w terenie wokół której jest deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać (w najgłębszym miejscu 2 metry) oraz brodzik o głębokości 50 cm dla dzieci. Obie części są połączone przejściem.
Są atrakcje dla dzieci, mała zjeżdżalnia.

W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody. Wokół basenu są alejki parkowe oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem ma 44 miejsca postojowe – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Jest też ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Tuż obok jest restauracja.

Z dwóch stron kąpielisko otacza piaszczysta plaża.

Tuż obok jest staw, po którym pływają dzikie kaczki. Są boiska do piłki plażowej, siłownia, plac zabaw dla dzieci, alejka z ławkami i huśtawkami dla dzieci.
Kąpielisko jest czynne od godz. 11. do 19. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa 4 ratowników.

Basen powstał w miejscu starego kąpieliska. Woda pochodzi z źródełka z sanktuarium leśniowskiego, które jest dosłownie za płotem terenu kąpieliska. Wstęp na basen jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

*

code