Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Autostradą coraz wygodniej

KOMUNIKACJA. Już trzy pasy autostrady mają do dyspozycji kierowcy jadący od węzła Radomsko w kierunku Częstochowy, do granicy województw. To oznacza, że oddano im całą planowaną szerokość jezdni

Coraz bliżej jest oddanie kierowcom gotowych wszystkich pasów autostrady A1 na jej odcinku na północ od Częstochowy. Teraz zakończyły się prace na zachodniej jezdni między węzłem Radomsko i granicą województw łódzkiego i śląskiego. Kierowcy jadący na południe mają tu już do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli całą szerokość jezdni. Informacja to dotyczy 7 kilometrów A1 w województwie łódzkim i 6 kilometrów w śląskim. Autostrada będzie mieć tutaj docelowo po trzy pasy – tak samo jak na Górnym Śląsku i o jeden więcej, niż ma m.in. na obwodnicy Częstochowy.
Na razie jeszcze trzeba tu jednak jechać wolniej. Dozwolona prędkość to w tej chwili 100 km/h. To dlatego, że mimo wszystko prace jeszcze trwają. Jadący na północ nadal będą mogli poruszać się dwoma pasami ruchu, ponieważ tu w dalszym ciągu kontynuowane są prace budowlane. Na tej jezdni, tej prowadzącej na północ, jest ograniczenie do 70 km/h.
Drogowcy zapowiadają, że jeszcze w listopadzie kierowcy pojadą całą szerokością jezdni w kierunku Gdańska, na 12-kilometrowym odcinku Tuszyn–Piotrków Trybunalski Zachód.
Łączny koszt robót budowlanych
w celu przebudowy ponad 80 kilometrów starych odcinków drogi, A1 od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do początku obwodnicy Częstochowy, przekracza 2,8 miliarda złotych. Niemal 1,7 miliarda to dofinansowanie unijne. (jar)

Dodaj komentarz

*

code