Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Alpakarnia w Poczesnej – najlepsza rodzinna miejscówka!

Na terenie obiektu mieszka ponad 100 zwierząt. Poza alpakami są też kozy, owce, zebry, majestatyczne wielbłądy i francuskie osły poitou – największe wśród osłów, sięgające wysokości 1,5 metra.

Alpakarnia w Poczesnej pod Częstochową to fantastyczne miejsce rodzinne na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jako jedyna taka atrakcja w okolicy zyskała dużą popularność, zwłaszcza w weekendy, głównie wśród rodzin z dzieciakami, które na nudę narzekać nie mogą. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie podziwiają tu zwierząt w zagrodach, ale obcują z nimi bezpośrednio, „twarzą w twarz”.
Frajdę daje to, że na miejscu można kupić karmę i poczęstować nią zwierzęta, które są do tego przyzwyczajone. W zamian odwdzięczają się one bliskością, bo można je głaskać do woli.
Na terenie obiektu mieszka ponad 100 zwierząt. Poza alpakami są też kozy, owce, zebry, majestatyczne wielbłądy i francuskie osły poitou – największe wśród osłów, sięgające wysokości 1,5 metra.
Alpakarnia w Poczesnej to jednak nie tylko zoo na wolnym powietrzu. Dla tych, którzy chcą odpocząć i się zrelaksować, czekają pyszne desery w lokalnej kawiarni działającej na terenie obiektu. Kawiarnia znajduje się zaraz przy wejściu i ma duże okna od strony wybiegu, dzięki którym możemy oglądać zwierzęta, delektując się aromatyczną kawą, ciastem lub lodami marki Consonni.
W obiekcie znajduje się również plac zabaw na którym dzieci mogą spędzić czas wolny po zajęciach. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla swojej pociechy.
Alpakarnia w Poczesnej to niewątpliwie miejsce, którego nie można pominąć, planując wolny czas z rodziną.

ALPAKI – warto wiedzieć!
Alpaki są bardzo inteligentnymi, szybko uczącymi się i łagodnymi zwierzętami. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci (są używane w terapiach dziecięcych). Nie są zbyt kłopotliwe w hodowli: przystosowane do życia w trudnych, wysokogórskich warunkach (mało pożywienia, duże wahania temperatury – w Andach na wysokości 4 500 m n.p.m. może być od -20 stopni w nocy do 20 stopni w ciągu dnia, lodowato zimne wiatry), są zwierzętami wytrzymałymi i zwykle zdrowymi.

LUKSUSOWE PRODUKTY ZE 100-PROCENTOWEJ WEŁNY ALPAK

W dzisiejszych czasach wełna alpak jest produktem rzadkim i luksusowym. Jest uznawana za jedną z najlepszych naturalnych włókien. Runo z alpak jest trzy razy mocniejsze od wełny owczej i sześć razy cieplejsze. Przewyższa nawet puch, a dzięki swojej niezwykłej strukturze komórkowej cechuje się nadzwyczajną miękkością w dotyku, nieporównywalną z innymi włóknami naturalnymi. Z powodu zbyt małej liczby zwierząt włókno to jest produktem luksusowym, nazywanym również włóknem przyszłości. Nie zawiera lanoliny jak runo z owcy, nie pochłania kurzu i bakterii wywołujących alergię, więc jest hipoalergiczne. Wełna z alpak działa przeciwbakteryjne na nasz organizm. Ponad 40% ludzi, którzy twierdzą, że są uczuleni na wełnę owczą, może nosić wełnę z alpak bez negatywnych reakcji.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i stacjonarnego.

W ofercie posiadamy szeroki wybór luksusowych produktów wykonanych
ze 100-procentowej wełny alpak (rękodzieło)!

Prowadzimy sprzedaż luksusowej odzieży marki ETNIKO.

Sklep i kawiarnia „Alpakacafe” /Nowa Wieś /ul. Sadowa 1/ www.alpaka.pl /tel.: 608 272 890; 606 637 538

Dodaj komentarz

*

code