Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Aeroklub wygrywa zawody!

LOTNICTWO. Na Lotnisku w Lesznie w dniach 22-26 czerwca rozegrały się 55. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited oraz Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasach Advanced i Unlimited. W rywalizacji szybowcowej wzięło udział aż 4 zawodników Aeroklubu Częstochowskiego, którzy uzyskali bardzo dobre lokaty

W klasie Unlimited odpowiednio 2. i 3. miejsce zdobyli Michał Klimaszewski i Patrycja Pacak, w klasie Advanced 3. miejsce uzyskał Piotr Sieradzan. Miejsce tuż za podium przypadło Jackowi Bogatko. Obiecującą czwartą lokatę zajął również Mariusz Szarawara w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej. kl. Intermediate.
To nie wszystko. Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2021 w dniach 23-27 czerwca na lotnisku Aeroklubu Białostockiego rozegrały się: 64. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów. Sportową rywalizację wygrał zawodnik częstochowskiego klubu Marcin Skalik, wspierany dzielnie przez synka. Z takim kibicem inni nie mieli szans. Marcin był bezkonkurencyjny wśród 24 zawodników. (oprac. red.)

Dodaj komentarz

*

code