Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

7-letnie życie i guz mózgu – uratuj z nami Agatkę!

Agatka nie mogła się doczekać, aż rozpocznie naukę w szkole i pójdzie do pierwszej klasy. Niestety, nie było jej dane iść nawet na rozpoczęcie roku szkolnego. Zamiast tego znalazła się na oddziale onkologii… Trwa walka o jej życie i zdrowie! Leczenie naszej córeczki sięgnie zawrotnej kwoty ponad 8 milionów złotych – potrzebujemy pomocy, żeby uratować nasze dziecko!

Zaczęło się od tego, że Agatkę uporczywie bolał brzuszek. Kolejne wizyty u specjalistów… Córeczka przyjmowała leki, które nie dawały poprawy. Przeszła liczne badania, których wyniki zawsze wychodziły w normie. Zdrowe dziecko – słyszeliśmy, mimo że Agatka cierpiała. Dodatkowo pojawił się jeszcze ból głowy, coraz silniejszy, który nie chciał odpuścić… Dopiero pod koniec września usłyszeliśmy straszną diagnozę…

Guz mózgu – rdzeniak zarodkowy – IV stopień złośliwości. Ten najgorszy…

W jednej sekundzie zaczęła się dramatyczna walka o życie naszej córeczki.

agatka-kuberska

Agata niemal od razu trafiła na stół operacyjny… W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeszła skomplikowaną operację wycięcia guza. Nowotwór został w całości usunięty, co było kluczowe dla dalszego leczenia. To były dramatyczne chwile dla całej naszej rodziny Córeczkę czeka chemioterapia, radioterapia głowy i rdzenia kręgowego oraz chemioterapia podtrzymująca.

Niestety, radioterapia niesie za sobą szereg powikłań dotyczących płuc, nerek, wątroby, układu nerwowego, odporności oraz funkcjonowania całego organizmu. Może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń wielu narządów i uniemożliwić normalne życie dziecka. Dlatego też, po licznych konsultacjach, zdecydowaliśmy się na alternatywę radioterapii – protonoterapię. Polega na bardzo precyzyjnym naświetlaniu i niszczeniu komórek nowotworowych, omijając jednocześnie komórki zdrowe, dzięki czemu nie wpływa ona negatywnie na inne narządy. Obecnie protonoterapia stosowana jest również w Polsce, ale na razie dostępna jest tylko dla osób dorosłych. Dla dzieci

Agatka została zakwalifikowana do protonoterapii w Centrum Terapii Protonowej w Pradze, którą ma zacząć na początku stycznia 2022 roku. Koszt leczenia ok. 350 000 zł, które musimy zebrać do końca roku. Trzymamy się nadziei, że dzięki temu Agata będzie mogła wrócić do normalnego życia, szkoły, zabawy, biegania, że będzie mogła żyć jak każda inna 7-latka.

Nasza córeczka wiele przeszła… Dolegliwości neurologiczne, bardzo silne bóle głowy, operacja, utrzymywanie w śpiączce farmakologicznej na Oddziale Intensywnej Terapii, leki, toksyczna chemioterapia… Wszystko to spowodowało, że ma duże trudności z poruszaniem się, równowagą, chodzeniem, motoryką, problemy ze wzrokiem i mową. Jest także bardzo osłabiona. Aby stopniowo wracała do sprawności, niezbędna jest codzienna, kosztowna rehabilitacja. Bez niej powrót do prawidłowego funkcjonowania nie będzie możliwy. W opinii lekarzy, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże. Ale wymaga to czasu, pracy, wielu wyrzeczeń, siły i niestety, dużych nakładów finansowych…

agatka-kuberska2

Agatka jest bardzo dzielna! Mimo wszystkich przeciwności, z którymi musi się mierzyć się, nadal pozostaje sobą… Wspaniałą dziewczynką ze swoimi uwagami i żartami. Nie poddaje się, słucha i wykonuje wszystkie polecenia lekarzy i rehabilitantów, nie marudzi, chce znać szczegóły wszystkich zabiegów i bardzo chce wyzdrowieć. Są chwile, kiedy całkowicie opada z sił, ale kiedy może, ćwiczy całą sobą, żeby osiągnąć cel zaplanowany na dziś. Krok po kroku idziemy do przodu, żeby wygrać z chorobą.

Jesteśmy też po konsultacji ze światowej sławy profesorem Mohamedem Abdelbaki, dyrektorem Programu i Oddziału Neuroonkologii w St. Louis Childrens Hospital, który wstępnie zakwalifikował Agatę do leczenia komórkami macierzystymi. Jeśli jej stan zdrowia w styczniu pozwoli na transport samolotem i zdecydujemy się na leczenie w USA, koszty leczenia wzrosną do zawrotnej kwoty 8 milionów złotych.

Bardzo prosimy o pomoc dla naszej córeczki. Zebrane pieniądze umożliwią Agacie powrót do dawnego, normalnego i szczęśliwego życia sprzed diagnozy, o co bardzo mocno walczymy razem z nią każdego dnia!

Kasia i Mariusz Kuberscy – rodzice Agaty

Grupa na Facebooku

Dodaj komentarz

*

code