Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

650 numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Miasta Częstochowy wydał do 21 marca włącznie 650 numerów PESEL ukraińskim uchodźcom.

Stanowiska nadawania PESEL działają w budynku Urzędu Miasta przy ul. Waszyngtona 5. Wcześniej trzeba zrobić zdjęcie (bezpłatnie można to zrobić w punkcie informacyjno-pomocowym UM przy ul. Śląskiej 3/5) oraz wypełnić wniosek.

Dzięki otrzymanym nowym czytnikom linii papilarnych oraz z racji czasowego (od 23 do 25 marca) zawieszenia możliwości przyjmowania od mieszkańców wniosków o dowód osobisty (z powodu niezbędnego remontu), możliwe będzie przemieszczenie sprzętu i zwiększenie liczby stanowisk do obsługi uchodźców. Powinno to usprawnić i przyspieszyć proces przyznawania numerów PESEL, które – wraz z profilem zaufanym – niezbędne są m.in. do starania się o formy wsparcia przewidziane specustawą, objęcia leczeniem specjalistycznym czy aplikowania o pracę. Także część polskich banków wymaga numeru PESEL do założenia konta.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy czynny jest od poniedziałku do piątku (w godz. 7.30-15.30, we wtorki do godz. 17), ale w najbliższą sobotę 26 marca stanowiska do nadawania PESEL będą ponownie dodatkowo czynne w godzinach 7.30-11.30.

W ciągu 5 dni Urzędowi Miasta udało się nadać nr PESEL 650 ukraińskim uchodźcom.

Dodaj komentarz

*

code